Medycyna estetyczna w walce z nadwagą

Medycyna estetyczna w walce z nadwagą

0 Comments

Medycyna estetyczna w walce z nadwagą – każdego roku wiele kobiet i mężczyzn boryka się z problemami z nadwagą, niezależnie od wieku i wykonywanego zawodu. Przyczyn tego jest wiele: stres, który prowadzi do wyczerpania hormonalnego, brak ruchu i złe odżywianie. Nic więc dziwnego, że z roku na rok na rynku medycyny estetycznej pojawia się coraz więcej nowych rozwiązań, które rozwiązują ten problem.

Wiele z nich uważa się za ogólne. Jednak powinno być jasne, że nie ma i nie może być jednego uniwersalnego leczenia nadwagi. Znajomość tego faktu pozwoli uniknąć niepotrzebnego rozczarowania.

Medycyna estetyczna i dietetycy w walce z nadwagą

Doskonałym sposobem na pozbycie się nadwagi jest wizyta u dietetyka, który zaleci zbilansowaną dietę oraz kosmetyczki, która opracuje unikalny program, który nie tylko wyeliminuje nadwagę, ale także jej przyczynę. Tylko wtedy możesz skutecznie i trwale schudnąć bez obaw o powrót zbędnych kilogramów. W zależności od tego, co spowodowało nadwagę, kosmetyczka opracowuje osobisty plan jej eliminacji. W tym celu należy udać się do gabinetu kosmetycznego na konsultację, wykonać analizę bioimpedancji, która szybko wykaże obecność, objętość i lokalizację złogów tłuszczu.

Jak medycyna estetyczna może pomóc w utracie zbędnych kilogramów?

Jeśli przyczyną przybierania na wadze są złogi tłuszczu, najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu może być zastosowanie niechirurgicznego systemu liposukcji. Różni się od poprzednich generacji możliwością jednoczesnej pracy w dwóch zakresach ultradźwięków. Fale o niskiej częstotliwości niszczą podskórne złogi tłuszczu na głębokość 2-3 cm, fale o wysokiej częstotliwości oddziałują na złogi tłuszczu na głębokość 7-9 cm. Tym samym zabieg kosmetyczny eliminuje oba składowe nadwagi. Zniszczona tkanka tłuszczowa jest naturalnie wydalana z organizmu, dlatego zabieg nie wymaga przekłuwania i nie pozostawia śladów.

Medycyna estetyczna w walce z nadwagą
Medycyna estetyczna w walce z nadwagą

Jeśli masz nadwagę z powodu gromadzenia się płynów w tkankach, kosmetyczka wykona zabieg przy użyciu innego sprzętu kosmetycznego, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Połączenie głębokiej mikrowibracji i kompresji zapewnia maksymalny efekt drenażu limfatycznego, czyli usunięcie nadmiaru płynu, zmniejszenie obrzęków, poprawę ukrwienia, przepływu limfy.

Jeśli przyczyną przyrostu masy ciała są złogi w jelitach, hydroterapia może pomóc je usunąć. Ta procedura szybko i bezpiecznie oczyszcza jamę i ścianę jelita. Eliminuje to od 2 do 5 kg lub więcej. Terapia dietetyczna jest ważną częścią większości programów. Jest to zindywidualizowana korekta żywieniowa oparta na cechach fizycznych i czynnikach nadwagi. Nie tylko pozwoli to na utratę zbędnych kilogramów, ale również znacznie zwiększy efektywność metody sprzętowej i niezawodnie poprawi jej wyniki.

Wspomaga zabiegi medycyny estetycznej w celu utrzymania utraty wagi

Kosmetolodzy w klinikach medycyny estetycznej zalecają zabiegi co pół roku, które mogą znacznie poprawić utratę wagi. Ich dobór i czas trwania dobierany jest indywidualnie, z uwzględnieniem cech fizycznych każdej osoby oraz rezultatów, jakie chce uzyskać.

Kriolipoliza zajmuje się małymi fałdami tłuszczu, które można uchwycić za pomocą aplikatora próżniowego. Podczas jednej kuracji można je zmniejszyć o 2-4 cm. Ale to, co jest szczególnie przyjemne w tej procedurze, to to, że przez kolejne półtora miesiąca do dwóch miesięcy przetworzone komórki tłuszczowe zostaną usunięte pod wpływem zimna, a utrata masy ciała i utrata objętości będą kontynuowane w tym samym czasie.

Innym bardzo skutecznym sposobem na szybką poprawę sylwetki jest kawitacja. Ta metoda medycyny estetycznej polega na tym, że fale ultradźwiękowe powodują drgania płynu wewnątrzkomórkowego, który tworzy w nim mikropęcherzyki. Stopniowo powiększają się, wypychając tłuszcz poza granice komórek tłuszczowych, z których część może zostać zniszczona przez mikropęknięcia. Dlatego stosując ultradźwięki w miejscu nagromadzenia tkanki tłuszczowej można uzyskać prawidłowe proporcje ciała.

Inne zabiegi medycyny estetycznej w walce z odkładaniem się cellulitu

Bardzo popularną metodą podtrzymania i poprawy odchudzania jest masaż LPG, w którym fałdy tłuszczowe przykłada się manipulatorem podciśnieniowym. Wielkość rolki oraz prędkość jej obrotów dobierana jest tak, aby zapewnić optymalną głębokość i intensywność kontaktu z tłuszczem podskórnym. W tym przypadku dochodzi nie tylko do zniszczenia podskórnej tkanki tłuszczowej, ale także do znacznej poprawy przepływu krwi i limfy w tkankach oraz aktywacji procesu syntezy kolagenu. Pomaga to zrównoważyć, przywrócić elastyczność i odmłodzić skórę.

Okłady ze specjalnym żelem są bardzo wygodne i przydatne. Zawarte w nim składniki pomagają uaktywnić krążenie krwi i rozpocząć proces regeneracji w komórkach wszystkich narządów i tkanek, co skutkuje większą ilością tlenu i składników odżywczych. Skóra jest ujędrniona, odświeżona i promienna. Dzięki przyspieszonemu przepływowi limfy poprawia się również skład płynu międzykomórkowego, a jego nadmiar jest wydalany z organizmu, przy jednoczesnym znacznym zmniejszeniu objętości ciała.

M-estetic medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl

 

Related Posts