Jak wygląda masaż gorącymi kamieniami?

Jak wygląda masaż gorącymi kamieniami?

0 Comments

Jak wygląda masaż gorącymi kamieniami? Masaż Balijski Gorącymi Kamieniami cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, gdyż stanowi on jedną z interesujących form relaksu. Nie każdy wie jednak, na czym właściwie polega masaż gorącymi kamieniami. Dobrze byłoby wiedzieć, jakie są wskazania do poddania się mu. Wówczas będziemy mogli świadomie ocenić to, czy chcemy i potrzebujemy poddać się takiemu masażowi.

Czym właściwie jest masaż gorącymi kamieniami?

Pojęcie masażu gorącymi kamieniami nie jest znane każdemu, mimo jego dużej popularności. Tymczasem różne techniki masażu gorącymi kamieniami są znane na świecie od wieków. Do wykonania masażu wykorzystywane są specjalne kamienie, które powstały z lawy wulkanicznej. Charakteryzują się one zdolnością do oddawania ciepła. Bardzo szybko kamienie te pochłaniają również ciepło. Warto wiedzieć, iż tego rodzaju masaż wykonywany jest zgodnie z założeniami chińskiej filozofii. Masaż ten zawsze dostosowany jest do potrzeb osoby, która mu się poddaje. Każdy człowiek jest bowiem inny i inaczej reaguje na różnego rodzaju techniki lecznicze. Dzięki niemu możliwa jest poprawa ukrwienia, a także pobudzenie układu limfatycznego. Co więcej, dzięki masażowi gorącymi kamieniami można zwiększyć przepływ energii w organizmie. To bardzo przydatne dla osób, które czują się przewlekle senne oraz zmęczone. Ponadto, dzięki takiemu masażowi możliwe jest zredukowanie stresu. Nierzadko udaje się również odprężyć mięśnie oraz odciążyć kości. To wszystko wpływa na poprawę samopoczucia fizycznego oraz psychicznego osoby, która poddaje się takiemu masażowi. Należy pamiętać o tym, aby masażowi temu poddawać się zawsze w profesjonalnych salonach masażu. W przeciwnym bowiem razie możemy nie być zbyt zadowolone z niego. Jeśli poszukujemy osoby, która wykona profesjonalny masaż gorącymi kamieniami, poczytajmy opinie w internecie. Im więcej pozytywnych opinii posiada dany specjalista, tym większe prawdopodobieństwo tego, że przeprowadza masaż w profesjonalny sposób.

Kto powinien skorzystać z masażu gorącymi kamieniami?

Masaż gorącymi kamieniami jest wskazany wielu osobom. Niektóre nie mogą jednak z niego skorzystać. Na początek jednak wskazania. Otóż masaż ten, przeznaczony jest dla osób zestresowanych oraz przepracowanych. Jeżeli cierpimy na chroniczne zmęczenie oraz nadmierną senność i brak energii, również możemy z niego skorzystać. Ponadto, masaż gorącymi kamieniami jest wskazany w przebiegu wzmożonego napięcia mięśni. Ponadto, taki masaż można wykonać z okazji wieczoru panieńskiego. Wieczór panieński SPA to bowiem usługa, która cieszy się naprawdę ogromnym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, gdyż jest on naprawdę bardzo przyjemny. Doskonale jest także mieć świadomość tego, jakie są przeciwwskazania do poddania się masażowi gorącymi kamieniami. Podstawowym przeciwwskazaniem są nowotwory. Niestety, masażu gorącymi kamieniami nie będzie można również wykonać u osób, które borykają się z niewydolnością serca. Wreszcie, nie jest on zarezerwowany dla osób, którym dokuczają stany podgorączkowe. Ponadto, ciąża oraz niektóre zaburzenia psychiczne również stanowią przeciwwskazanie.

Co jeszcze warto wiedzieć o masażu gorącymi kamieniami?

Jak wygląda masaż gorącymi kamieniami?
Jak wygląda masaż gorącymi kamieniami?

Decydując się na masaż gorącymi kamieniami, należy mieć świadomość tego, w jaki sposób on właściwie przebiega. Na początek zostanie prawdopodobnie przeprowadzony wywiad. Ma on na celu ocenę tego, czy występują ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia masażu. Niestety, nie wszystkie przeciwwskazania mają charakter przemijający. Niektóre z nich mają bowiem charakter stały i mogą uniemożliwiać poddanie się masażowi. Warto mieć tego świadomość. Jeżeli jednak okaże się, iż przeciwwskazania nie występują, można będzie do wykonania masażu przystąpić. Najważniejsze jest odpowiednie rozgrzanie kamieni w wodzie. W następnej kolejności, na ciało osoby poddającej się zabiegowi aplikowana jest specjalna oliwka. Może to być mieszanina różnego rodzaju olejów ułatwiających poślizg. Potem, specjalista przy pomocy szybkich ruchów wykonuje masaż gorącymi kamieniami. Uczucie to jest bardzo przyjemne dla zdecydowanej większości pacjentów. Osoby bardzo wrażliwe mogą jednak narzekać na podrażnienia, a także na bolesność. Na dłuższą metę może być to przeciwwskazanie do wykonania masażu gorącymi kamieniami. Po wykonaniu masażu, kamienie na kilkanaście minut zostają ułożone na ciele pacjenta. Najczęściej terapeuta układa je na plecach. Przebieg masażu dla zdecydowanej większości osób jest bardzo przyjemny i kojący. Nie ulega wątpliwości, że dzięki masażowi możliwe jest poprawienie wyglądu skóry. Taki masaż można wykonać w okolicy pośladków oraz ud. Zadziała wówczas antycellulitowo. Ponadto, dzięki masażowi gorącymi kamieniami można w zauważalny sposób ujędrnić skórę. Nie sposób zaprzeczyć temu, iż efekty uzależnione będą od częstotliwości masażu. Jednorazowe wykonanie masażu pomoże na zmęczenie, ale raczej nie ujędrni skóry. Jeżeli jednak będziemy poddawać się mu dość często, na pewno będziemy mogli liczyć na poprawę wyglądu skóry.

Related Posts