Gdzie kupować części samochodowe?

Gdzie kupować części samochodowe?

0 Comments

Gdzie kupować części samochodowe? Po drogach w Polsce każdego dnia poruszają się setki tysięcy samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych. Niestety bardzo często zdarza się, że ulegają one uszkodzeniu. Jest to normalna rzecz, ponieważ wszystkie części montowane w autach pracują i zużywają się. Oczywiście w przypadku jednych samochodów okres ten będzie znacznie dłuższy niż w przypadku drugich, ale prędzej czy później konieczne będą odwiedziny w warsztacie samochodowym w celu naprawy. 

Należy się wówczas zastanowić, czy lepiej zakupić części samochodowe we własnym zakresie, czy zlecić to mechanikowi. Zlecając to serwisowi możemy mieć pewność, że cena będzie nieco wyższa. Wiąże się to bowiem z koniecznością narzucenia przez warsztat odpowiedniej marży. Gdzie kupować części samochodowe do japończyków i innych aut osobowych?

Zakup nowych części samochodowych

W przypadku nowszych samochodów osobowych powinniśmy szukać wyłącznie nowych części, które nie były wcześniej montowane i używane w innych autach. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wszystkie systemy samochodu będą działały prawidłowo. Nowe części dają również rękojmie, że naprawiane elementy nie ulegają ponownemu uszkodzeniu po przejechaniu stosunkowo małej ilości kilometrów. Wybierając tą opcję otrzymujemy również od sprzedawcy gwarancję. Jeżeli remont samochodu jest dość drogi, na przykład w sytuacji gdy mamy problem z wtryskami, turbiną lub kołem dwu masowym, wówczas otrzymanie gwarancji jest jak najbardziej uzasadnione. Ciężko wyobrazić sobie bowiem sytuację, w której kupując części o wartości około 3-5 tysięcy złotych, nie otrzymamy od sprzedającego gwarancji. Byłoby to wyjątkowo negatywne zjawisko, niezgodne z prawem konsumenckim.

Polecamy uwadze:

Jeżeli poszukujemy nowych części samochodowych, pierwsze kroki powinniśmy skierować do przeglądarki internetowej. W internecie możemy bowiem znaleźć wiele hurtowni motoryzacyjnych, które oferują części nawet to najmniej znanych modeli samochodów. Co ciekawe, wszystko możemy załatwić bez wychodzenia z domu, ponieważ są to zazwyczaj hurtownie działające w oparciu o sklepy internetowe. Dzięki temu siedząc wygodnie w swoim fotelu zamówimy interesujące nas elementy, które następnie zostaną dostarczone pod wskazany adres za pośrednictwem firmy kurierskiej. Jest to rozwiązanie szczególnie ciekawe w obecnych, pandemicznych czasach.

Nowe części do aut japońskich i koreańskich możemy również zakupić w autoryzowanych stacjach obsługi i salonach samochodowych. Należy się jednak wówczas liczyć z nieco wyższą ceną. Salony samochodowe oferują w dużej mierze wyłącznie części oryginalne. W związku z czy są one relatywnie droższe, niż na przykład nowe zamienniki pochodzące z innych firm. Kupując oryginalne części mamy jednak pewność, że wszystko będzie należycie pasowało do naszego modelu i nie będziemy mieli większych problemów podczas przeprowadzania naprawy.

Części używane do aut osobowych

Jeżeli zależy nam na budżetowej naprawie uszkodzonego samochodu osobowego, wówczas możemy poszukać części używanych. Niestety metoda ta obarczona jest dość dużym ryzykiem, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że części używane będą kiepskiej jakości. Nigdy nie jesteśmy również w stanie do końca określić stanu technicznego takich elementów, które mogą być oczywiście w bardzo dobrym stanie, ale możemy również trafić na części mocno zużyte. Na rynku cały czas możemy bowiem natrafić na nieuczciwych sprzedawców, którzy pod szyldem używanych części w świetnym stanie technicznym, oferują mocno uszkodzone elementy.

Gdzie kupować części samochodowe?
Gdzie kupować części samochodowe?

Kupując używane części do aut koreańskich nie należy również oczekiwać od sprzedawcy gwarancji. Może to być bowiem jedynie gwarancja rozruchowa, dzięki której mamy pewność, że dany element początkowo zadziała. Zdarzają się jednak sytuacje, w których po przejechaniu kilku kilometrów okazuje się, że dalsze podróżowanie jest niemożliwe przez kolejną awarię. Choć rozwiązanie to jest zdecydowanie tańsze, to obarczone jest wysokim ryzykiem zakupu kiepskiej jakości części. Jeżeli zależy nam na szybkie i pewnej naprawie, wówczas zdecydowanie lepiej wybierać nowe podzespoły.

Części używane możemy zakupić między innymi za pośrednictwem popularnych portali ogłoszeniowych. Niestety nie jesteśmy wówczas w stanie stwierdzić realnego stanu technicznego, więc kupujemy poniekąd kota w worku. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w tym wypadku jest odwiedzenie stacji demontażu pojazdów lub giełdy samochodowej. Mamy wówczas możliwość sprawdzenie części i oceny ich faktycznego stanu.

Gdzie najlepiej kupować części do aut?

W obecnych czasach najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście zakup części przez internet. Na rynku działa wiele hurtowni, które dają możliwość zamówienia produktów przez internet i dostawy pod wskazany adres za pośrednictwem kuriera. Dzięki temu mamy możliwość znacznego ograniczenia kontaktów i zakupu części bez wychodzenia z domu. Stacjonarnie części samochodowe możemy zakupić w salonach samochodowych oraz sklepach motoryzacyjnych. W przypadku elementów używanych, najlepiej wybierać w tym celu stacje demontażu pojazdów.

Related Posts

Adaptogeny

Adaptogeny

Adaptogeny to grupa naturalnych substancji, które zyskują coraz większą popularność…