W jakiej cenie zrobimy modny tatuaż typu rękaw?

W jakiej cenie zrobimy modny tatuaż typu rękaw?

0 Comments

W jakiej cenie zrobimy modny tatuaż typu rękaw? Żyjemy w dobie mediów społecznościowej i kontentu dostarczanego przez amatorów na łamach kanałów youtubowych. Wielu z nas pragnie upodobnić się do gwiazd znanych z sieci. Ludzie stawiają na designerskie ciuchy i fikuśne fryzury. Świetnym przykładem na to, jak zadbać o ciekawy wizerunek jest tatuaż.

Wśród topowych dziar znajdują się tatuaże typu rękaw. Jak myślicie, czy zaserwowanie sobie dzieła sztuki na górnej partii rąk kosztuje dużo, czy mało? Czy jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie o czynniki determinujące cenę “rękawa”? Jakie motywy preferują klienci? Tego wszystkiego dowiesz się poniżej!

Czy designerski rękaw jest drogi?

Klienci mają rozmaite upodobania. Celują w różne partie ciała i motywy tatuaży. Dla jednych niewielki symbol na nadgarstku w pełni wystarczy. Inni z kolei stawiają na skomplikowane i zajmujące sporą objętość ciała wzory na plecach, łydkach lub rękawach. Ceny tatuaży http://www.tapsik.pl/tatuaze-ile-kosztuja/ są zróżnicowane i zależą od różnych czynników determinujących. O tym wspomnimy poniżej. My skupimy się na jednej konkretnej kategorii dziar, a mianowicie na tatuażach typu rękaw. Są one modne i coraz częściej zamawiane przez klientów.

Jak wygląda standardowy kosztorys takiego przedsięwzięcia?

Zacznijmy od początku. Nie ma klienta, który zdecydowałby się na byle jaki tatuaż. Ten z kolei ma pełnić funkcje ozdobne. W niektórych studiach zamawia się projekt motywu, który ma zostać wytatuowany na określonej partii ciała klienta. Taki projekt to koszt równy 500-1000 zł. Jest to jednak rzadko spotykany proceder i częściej ów projekt będzie wliczony w cenę usługi. Jeśli mówimy o standardowej technice realizowania tatuaży typu rękaw to niezależnie od tego, czy mamy na myśli rękaw damski, czy męski, zapłacimy od 2500 do 3000 zł. To solidny koszt wynikający z kilku czynników. Przede wszystkim klient będzie zobligowany zaliczyć kilka sesji w studiu tatuażu.

Wykonawca nie jest w stanie zrealizować projektu na całej powierzchni rękawa w sposób zadowalający w czasie jednego spotkania. Koszt jednej sesji wynosi w tym przypadku od 400 do 1500 zł. I cały czas poruszamy się na gruncie jednokolorowych tatuaży wykonanych techniką standardową. W takim razie ile zapłacimy za kolorowy malunek na rękawie? Wielobarwne tatuaże o wysokim stopniu skomplikowania są droższe od jednokolorowych o jakieś 400 zł. Decydując się na rękaw zrealizowany nietypową metodą, np. z wykorzystaniem białego pigmentu lub techniką 3D musimy się liczyć z naprawdę poważnymi kosztami.

Dlaczego tak drogo?

W jakiej cenie zrobimy modny tatuaż typu rękaw?
W jakiej cenie zrobimy modny tatuaż typu rękaw?

Obserwując ceny takich tatuaży, musimy mieć świadomość, że tak wysoki koszt tatuażu rękawa nie bierze się z powietrza. Podyktowany on jest kilkoma czynnikami, o których właśnie teraz sobie wspomnimy. Jeśli interesujecie się tatuażami jako takimi i zrobiliście, chociażby pobieżny research, to zauważyliście, że ceny zupełnie inaczej wyglądają w małych miasteczkach, a inaczej w dużych miastach.

O ile prowadzeniem salonów tatuaży w niewielkich miejscowościach zajmują się amatorzy, o tyle w tych większych mamy już do czynienia z profesjonalistami w swojej dziedzinie. Poza tym koszt prowadzenia jakiegokolwiek biznesu w centrum większego miasta jest wyższy niż w niewielkich miejscowościach. To przekłada się na ceny usług. Skoro wspomnieliśmy o lokalizacji, to nie zapomnijmy wspomnieć o reputacji danego studia. Im wyższa renoma danego studia, tym więcej zapłacimy za usługę.

Najlepsze studia tatuażu https://www.luckyseven.pl/ życzą sobie naprawdę solidnego zastrzyku kapitału za wykonanie zamówionej usługi. Za cenę, która wyda nam się zaporowa, możemy spodziewać się jednak naprawdę prawdziwego dzieła sztuki. Mówiąc o rękawie i w zasadzie o tatuażu jako takim, nie wolno zapomnieć o obszarze, na którym ów tatuaż ma powstać i czasie jego wykonania. Płacimy również za jakość wykonania. Im bardziej zaawansowany pod kątem ilości detali tatuaż, tym wyższa jego cena. Jako wisienkę na torcie potraktujmy technikę wykonania rękawa. Profesjonalnie zrealizowany rękaw w technice trójwymiarowej, to już naprawdę gigantyczne koszty, jakie musielibyśmy ponieść.

Na co stawiają klienci?

Klienci stawiają na rozmaite wzory i motywy. Mają one charakter symboliczny i umówmy się teraz. Nie ma żadnego przewodniego hitu sezonu w odniesieniu do tatuaży. Ich motywy biorą się albo ze światopoglądu klienta, albo chęci podkreślenia tego, co dla niego w danej chwili jest ważne. Przyzna wam to każdy dobry tatuażysta. Prym wiedzie symbolika. Na rękawach klientów poddających się pracy tatuażysty natkniemy się na wizerunki drapieżnych zwierząt, np. wilków, orłów, jastrzębi, tygrysów i innych dzikich kotów. Kobiety, które decydują się na zrobienie sobie rękawów, mieszają motywy religijne z odniesieniami do własnych cech charakteru.

Spotkamy więc aniele pióra albo rogate bestie. Odczytanie wspomnianej symboliki nie jest specjalnie trudne. W przypadku kobiet jest to podkreślenie, że właścicielka tatuażu ma niepokorny charakter i trudno ją ujarzmić. Natomiast w przypadku mężczyzn odnosi się do siły, dzikości i nieprzewidywalności. Bardzo często spotkać możemy motywy patriotyczne na rękawach klientów. I znowu wynika to z zapatrywań światopoglądowych osób tatuowanych. Kotwice, orzełki, barwy narodowe, mali powstańcy czy ważne dla klienta daty historyczne są często spotykane na rękawach panów. 

Related Posts